قرار گرفتن برزیل، پرتغال و ساحل عاج در گروه هفتم رقابت های جام جهانی، این گروه را به گره مرگ رقابت ها معرفی كرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ، برزیل، كره شمالی، ساحل عاج و پرتغال چهار تیم حاضر در گروه G رقابت های جام جهانی فوتبال هستند. برزیل با پنج عنوان قهرمانی یكی از مدعیان جام جهانی نوزدهم فوتبال به شمار می آید...

جدول و نتایج کامل بازی‌های جام‌جهانی فوتبال 2010 در افریقای‌جنوبی** برزیل

سلسائو در جام جهانی 2006 در دور یك چهارم نهایی به كار خود پایان داد. این تیم آمریكای جنوبی با شكست یك بر صفر برابر فرانسه، فینالیست رقابت ها به كار خود در جام هجدهم پایان داد. طلایی پوشان از آن پس تغییر ساختار دادند؛ اما همانند گذشته از تیمی برخوردارند كه مدعی قهرمانی در رقابت ها به شمار می آید. مردان دونگا در رقابت های انتخابی به عنوان نخستین تیم منطقه آمریكای جنوبی راهی جام جهانی شدند.

* عملكرد

برزیل تنها كشوری است كه در تمامی دوره های جام جهانی حضور داشته است. طلایی پوشان آخرین بار در سال 2002 در كره و ژاپن به لطف پیروزی 2 بر صفر برابر آلمان در دیدار پایانی قهرمان جام جهانی شدند. ساكنان سرزمین قهوه تاكنون پنج بار قهرمانی در جام جهانی را تجربه كرده اند و از این نظر در میان كشورهای جهان ركورددار به شمار می آیند. قهرمانی های برزیل در جام های جهانی 1958، 1962، 1970، 1994 و 2002 رقم خورده است.

* مربی

كارلوس دونگا از 24 ژوئیه 2006 روی نیمكت مربیگری برزیل می نشیند. این مربی 46 ساله در پایان جام جهانی 2006 آلمان جانشین كارلوس آلبرتو پریرا شد. او كه در جام جهانی 1994 به عنوان كاپیتان قهرمانی جهان را تجربه كرده است، با برزیل در سال 2009 در آفریقای جنوبی و در رقابت های جام كنفدراسیون ها به مقام قهرمانی رسید.

* ستاره

كاكا باارزش ترین بازیكن میزبان جام جهانی 2014 شمرده می شود. او فرمانده و مغز متفكر برزیلی ها در بخش تهاجمی است و تابستان 2009 در ازای 65 میلیون یورو، میلان را به مقصد رئال مادرید ترك كرد. این بازیكن 28 ساله در نخستین فصل حضورش در لالیگا هشت گل به ثمر رساند. كاپیتان برزیل لوسیو است، مدافعی كه همراه با اینتر در سری A، كوپا ایتالیا و لیگ قهرمانان اروپا قهرمانی را تجربه كرده است. برزیل ستاره های فراوانی را هم با خود به آفریقای جنوبی نبرده است: رونالدینو، رونالدو، آدریانو و پاتو.

* پیش بینی

برزیل در آفریقای جنوبی هم از جمله مدعیان قهرمانی به شمار می آید. لوسیو و مایكون در قلب دفاع همراه با خوان و میشل باستوس در كناره ها زنجیره ی دفاعی محكمی را تشكیل می دهند. كاكا، روبینیو و لوئیس فابیانو هم در خط میانی كارهای تهاجمی را بر عهده دارند. برزیل نقطه ی ضعفی ندارد و از همین در گروهش صدرنشین خواهد بود.

** كره شمالی

ساكنان شمالی شبه جزیره كره ناشناخته ترین تیم در آفریقای جنوبی هستند. تیمی كه در رقابت های گروه B مقدماتی جام جهانی در آسیا هم امتیاز با عربستان و تنها به خاطر تفاضل گل بهتر در مكان دوم گروه ایستاد و پس از كره جنوبی راهی جام جهانی شد.

* عملكرد

كره شمالی در جام جهانی 1966 انگلیس برای نخستین و آخرین بار در جام جهانی حاضر بوده است. این تیم شرق آسیا در آن دوره به لطف پیروزی یك بر صفر برابر ایتالیا در آخرین بازی دور گروهی شگفتی آفرین شد و به مرحله یك چهارم نهایی نیز راه یافت. تنها پرتغال با اوزه بیوی معروف می توانست توفان زرد را متوقف كند.

* مربی

كیم جونگ مون كاپیتان سال های پیش تیم ملی فوتبال كره شمالی هدایت این تیم را بر عهده دارد. این مربی 53 ساله به پایگاه اینترنتی فدراسیون جهانی فوتبال گفته بود ما فوتبالی بازی می كنیم كه از سرعت و تكنیك قابل توجه برخوردار است. فوتبالی كه همچنین از شیوه های مدرن بازی لبریز است. فوتبالی كه توانایی بدنی بالایی را می طلبد.

او با معرفی یك بازیكن خط میانی به جای دروازه بان سوم پیش از شروع رقابت ها جنجال آفرین شد. هر چند فدراسیون جهانی فوتبال روی حساب های او خط بطلان كشید. بازیكنی كه نامش به عنوان دروازه بان سوم كره شمالی معرفی شده بود، تنها اجازه دارد تا به عنوان دروازه بان به میدان برود.

* ستاره

"جونگ تائه سه" را در آسیا "رونی قاره" می خوانند. این مهاجم در نظر دارد در هر بازی یك گل را به ثمر برساند. بازیكنی 26 ساله كه در بازی تداركاتی برابر نیجریه زننده یك گل و در بازی برابر یونان زننده هر دو گل تیمش بود. او در لیگ باشگاهی ژاپن و در كاوازاكی فرونتاله توپ می زند.

* پیش بینی

كره شمالی در فهرست خود از بازیكنی بزرگ و یا شناخته شده برخوردار نیست؛ اما نظم و جنگندگی در این تیم حرف او را می زند. با این حال این تیم در گروه هفتم رقابت ها بدون امتیاز و با قعرنشینی به كار خود پایان خواهد داد چرا كه برزیل، پرتغال و ساحل عاج از نقاط ضعف این تیم به سود خود بهره خواهند برد.

** ساحل عاج

آنها قدرتمندترین تیم آفریقا شناخته می شوند. به خاطر فوتبال سریع شان و همچنین توانایی بالای بدنی شان.

* عملكرد

این تیم تنها یك بار تاكنون در جام های جهانی حاضر بوده است: 2006 آلمان. آنها در آن دوره نتوانستند از دور گروهی جلوتر بروند. تنها پیروزی آن ها در جام جهانی نیز برابر صربستان و مونته نگرو رقم خورد. ساحل عاج برابر هلند و آرژانتین بازنده از میدان خارج شد.

* مربی

اسون گوران اریكسون از دو ماه پیش هدایت این تیم آفریقایی را بر عهده دارد. مربی 62 و سوئدی به گفته ساكنان سرزمین ساحل عاج مرد باتجربه ای است كه می تواند از بازیكنان این تیم عملكرد خوبی را بگیرد. او از 2001 تا 2006 هدایت تیم ملی انگلیس را بر عهده داشت و در جام های جهانی 2002 و 2006 در دور یك چهارم نهایی برابر حریفانش متوقف شد. اریكسون در آوریل 2009 پس از مدتی كمتر از یك سال از هدایت تیم ملی فوتبال مكزیك بركنار شد. اخراجی كه نتیجه ی شكست 3 بر یك برابر هندوراس بود.

* ستاره

دیدیه دروگبا از چلسی بازیكنی برجسته در صف این تیم آفریقای غربی است. او پیش از شروع رقابت ها از ناحیه ی آرنج آسیب دید و حضورش در آفریقای جنوبی در هاله ای از ابهام قرار داشت. یحیی توره از بارسلونا، كولو توره از منچسترسیتی و دیدیه زوكورا از سویا دیگر بازیكنان برجسته ی ساحل عاج هستند.

* پیش بینی

ساحل عاج همانند رقابت های چهار سال پیش در گروه مرگ رقابت ها قرار گرفته است. این تیم پس از برزیل و پرتغال در گروهش در مكان سوم خواهد ایستاد. با آن كه این تیم از بازیكنان بسیار خوبی تشكیل می شود؛ اما از نظم و ثبات لازم برخوردار نیست.

** پرتغال

این تیم در اروپا یكی از قدرتمندترین ها به شمار می آید؛ اما در رقابت های انتخابی جام جهانی تا آستانه حذف از رقابت ها نیز پیش رفت. جای گرفتن در مكان دوم گروه در رقابت های انتخابی پس از دانمارك این تیم را به مسابقه های پلی آف فرستاد. پرتغال به لطف پیروزی یك بر صفر برابر بوسنی و هرزگوین توانست بلیت حضور در آفریقای جنوبی را به دست بیاورد.

* عملكرد

پرتغال تاكنون چهار بار در جام جهانی حاضر بوده است. آنها در سال 1966 در لندن سوم شدند. در سال 2006 در آلمان در مكان چهارم ایستادند. در آخرین تورنمنت جهانی مردان لوئیس فلیپه اسكولاری، سرمربی وقت پرتغال با شكست 3 بر یك برابر آلمان از رسیدن به عنوان سوم محروم ماندند.

* ستاره

كریستیانو رونالدو مرد سال 2008 فوتبال جهان. مرد 93 میلیون یورویی در فصل نخست حضورش در رئال مادرید 26 گل به ثمر رساند و یازده هم برابر دیگر بازیكنان كهكشانی ها گل سازی كرد.

* پیش بینی

پرتغال با وجود تمامی دردسرهایی كه برای رسیدن به آفریقای جنوبی داشت از پتانسیل بالایی برخوردار است. این تیم پس از برزیل در گروهش دوم خواهد شد و به مرحله یك هشتم نهایی راه می یابد. هر چند در این دور به اسپانیا برخورده و این پایان كار پرتغال در جام جهانی نوزدهم فوتبال خواهد بود.