تلفن همراهتان پزشک و پرستارتان می‌شود!

تلفن همراهتان پزشک و پرستارتان می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، با کمک چنین تجهیزاتی تلفنهای همراه به مددکاران پزشکی تبدیل خواهند شد که می توانند علائم حیاتی کاربران خود را کنترل کرده و برای پزشکان ارسال کنند تا در صورت نیاز درمانهای ضروری انجام گیرند.

تجهیزات جدید می توانند در تشخیص زودهنگام بیماری ها، صرفه جویی در هزینه ویزیت پزشکان و کاهش هزینه های ناشی از درمان بسیار موثر باشند. به طور کلی تلفنهای همراه در آینده ای نه چندان دور به عنوان یکی از محبوب ترین ابزارهای الکترونیکی به نجات جان مالکان خود نیز کمک کنند. تلفنهای همراه...

با توانایی های پزشکی اکنون بیشتر بر روی تناسب اندام، حوزه ای که نیازمند تایید سازمان غذا و دارو یا FDA نخواهد بود تمرکز دارند. با بسته شدن نوار مخصوصی به دور قفسه سینه در هنگام پیاده روی نرم افزار مخصوص گوشی N97 نوکیار می تواند ضربان قلب، مسیری که فرد در آن در حرکت است، ارتفاع، سرعت و فاصله را با کمک تراشه چی پی اس داخلی گوشی محاسبه و نمایان سازد. سپس این نرم افزار می تواند عملکرد ورزشی کاربر را به صورت نمودار ارائه کرده و یا با اتصال به اینترنت عملکرد کاربر را با دوستانش مقایسه کند همچنین تا سال آینده دارندگان تلفن همراه می توانند با استفاده از تجهیزاتی مانند مچ بندهای کنترل فشار خون و گلوکز سنج مخصوص بیماری دیابت علائم سلامتی خود را کنترل کرده و به منظور بررسی فوری برای پزشک خود ارسال کنند. برنامه "سلامت همیشگی" اکنون بر روی تلفنهای همراه بلک بری تحت آزمایش قرار دارد و طی آن نرم افزار این گوشی از طریق سیستم بلوتوث می تواند فشار خون، سطوح اکسیژن و قند موجود در خون را اندازه گیری کند و در عین حال در صورت نامناسب بودن اعداد و نتایج به دست آمده به کاربر هشدار دهند تا اقدامات لازم را انجام دهد.

برنامه بهداشتی دیگری که تا سال 2002 استفاده از آن امکان پذیر خواهد شد می تواند به صورت خودکار و بدون نیاز به فعال ساختن یا غیر فعال ساختن نرم افزار خاصی علائم حیاتی بدن را با کمک تلفن همراه کنترل کند. محققان در دانشگاه تگزاس در حال طراحی حسگرهایی هستند که از تراشه های رادیویی طول موج کوتاه استفاده کرده و می تواند پس از قرار گرفتن در قسمتی تعیین شده از بدن کاربر علائم حیاتی را به تلفن همراه انتقال دهد.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، همچنین در صورت نیاز می توان با کمک تلفن همراه به حسگرهای موجود در بدن پیامی را مبنی بر آزادسازی مقادیر تعیین شده ای از مسکن یا انسولین ارسال کرد.