جدیدترین خبر:


مجله سی نت: در پی طرحی كه در روزهای اخیر درباره اكران فیلم "سنتوری" بصورت آزاد و تك سانس مطرح می‌شود، امیرحسین علم‌الهدی امروز گفت: "با این طرح وزارت ارشاد و اداره كل نظارت و ارزشیابی موافقت نكرده‌اند و علی‌رغم تلاش دوستان این طرح به نتیجه‌ای نرسیده است." مدیر پردیس سینمایی ملت اظهار كرد: علی‌رغم تمام تلاش‌های ما این طرح به نتیجه نرسیده و این موضوع این سوال ...


مدیر پردیس سینمایی ملت اظهار كرد: علی‌رغم تمام تلاش‌های ما این طرح به نتیجه نرسیده و این موضوع این سوال را در ذهن ما ایجاد كرده كه چگونه ممكن است نمایش فیلمی در شبكه خانگی بلامانع باشد، اما در سینما امكان اكران آن نباشد؟! این سوالی است كه در ذهن‌ما پیش آمده و هنوز هیچ مسوولی پاسخ قانع‌كننده‌ای برای آن ارایه نكرده است.!

علم‌الهدی با بیان این‌كه به نظر می‌رسد، با این شیوه‌ها سینما تحقیر می‌شود،‌ گفت: ‌زمانی‌كه این اتفاق‌ها می‌افتد اعتماد مخاطب از سالن‌های سینما سلب می‌شود حال آنكه اگر قرار است، سینما رونق پیدا كند باید پیش از هركاری اعتماد مخاطبان را جلب كنیم.

وی ادامه داد: در سینما نهایتا 50 یا 60 هزار نفر این فیلم را می‌بینند، اما در شبكه نمایش خانگی این فیلم در تیراژ میلیونی وارد بازار می‌شود و من متحیرم كه چه‌طور علی‌رغم عرضه این فیلم در این شبكه، اكران سینمایی آن ممنوع شده است!

مدیر پردیس سینمایی ملت با اشاره به صحبت‌هایی كه روز گذشته با علیرضا سجادپور مدیر كل اداره نظارت و ارزشیابی داشته، اظهار كرد: ایشان گفتند كه به دلیل اینكه اكران "سنتوری" مزاحم فیلم‌های دیگر می‌شود، اجرای چنین طرحی منتفی است اما ما در پردیس‌های سینمایی ظرفیت‌های عالی داریم و این ظرفیت‌ها باید با فیلم پر شوند. من همچنان متحیرم كه این چه نوع سیاستی است.!

علم‌الهدی گفت:در تمام دنیا یك فیلم ابتدا در سینما به نمایش درمی‌آید و پس از آن وارد شبكه خانگی و در مرحله آخر وارد تلویزیون می‌شود، اما اینجا نمی‌دانم چرا اینگونه است.

وی در ادامه به فیلم "تسویه‌حساب" و عدم اكران آن در برخی شهرستان‌ها اشاره و عنوان كرد: آن فیلم هم در برخی شهرستان‌ها مجوز اكران نداشت. این موضوع باید به این معنا باشد كه در زمان ورود آن به شبكه خانگی هم این فیلم وارد این استان‌ها نشود. اما با این وجود حتی اگر این اتفاق هم افتاد، ولی باز فردی كه ساكن این شهرهاست این فیلم را از شهر دیگری تهیه كرد چه اتفاقی خواهد افتاد؟! آیا آن فرد را مجازات خواهند كرد!

علم‌الهدی با اعتقاد بر اینكه؛ عدم سیاست‌گذاری كامل در حوزه سینما نشان از نوعی بی‌سامانی دارد تصریح كرد: من طی 20 یا 25 سال فعالیت در این حوزه ،چنین اوضاعی را تجربه نكرده بودم.

وی در پایان گفت: ما می‌گوییم، می‌خواهیم فیلم خارجی اكران كنیم به ما می‌گویند نمی‌شود. می‌گوییم، دوست داریم فیلمی از كارگردان شاخص مملكت خود را به نمایش درآوریم، بازهم می‌گویند، نه. با این شرایط واقعا هویت سینما زیر سوال رفته و اعتماد مخاطبان به مرور از سالن‌های سینما سلب می‌شود.

قرار است "سنتوری" بصورت سی‌دی در شبكه نمایش خانگی توزیع شود و در روزهای اخیر و پیش از عرضه‌ی در شبكه خانگی به پیشنهاد برخی از مدیران پردیس‌های سینمایی قرار بود بصورت تك سانس در برخی پردیس‌ها اكران شود.