عباس کیارستمی رئیس آکادمی فیلم آسیا شد


مجله سی نت:   عباس کیارستمی کارگردان برجسته و مطرح ایرانی به عنوان رئیس آکادمی فیلم آسیا برگزیده شد.
عباس کیارستمی، کارگردان مطرح و صاحب نام ایرانی که پیش از این فیلم های معروفی مانند "طعم گیلاس" (The Taste of Cherry)، "کپی برابر اصل" (Certified Copy) و "ده" (Ten) را کارگردانی کرده است امروز به عنوان رئیس آکادمی فیلم آسیا برگزیده شد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، آکادمی فیلم آسیا که با جشنواره فیلم پوسان همکاری نزدیکی دارند، کارگاه های فیلم، سمینارهای مخصوص و کلاس‌های پیشرفته در حوزه سینما را شامل می شود به طوری که اطلاعات و فیلم های حاضر در این آکادمی را در اختیار جشنواره بین المللی فیلم پوسان که روز 7 اکتبر (15 مهر) برگزار می شود قرار می دهد.

همچنین دیگر اعضای آکادمی فیلم آسیا را اوگی گانامی ناکوئو، کارگردان ژاپنی و هیونگ گو، فیلمبردار کره ای تشکیل می دهند.

از روسای قبلی این آکادمی فیلم می توان به هو هیسیا هیسین در سال 2005 از تایوان، ایم کوین تائک در سال 2006 و کوروساوا کیوشی در سال 2009 از ژاپن اشاره کرد.

آکادمی فیلم آسیا از سال 2005 با حمایت جشنواره بین المللی فیلم پوسان و دانشگاه "دونگسیو" فعالیت خود را در حوزه سینمایی آغاز کرده است و از آن زمان تا کنون 123 دانشجو از 24 کشور مختلف آسیا از این آکادمی فارق التحصیل شده اند.

آکادمی فیلم آسیا از روز 30 سپتامبر (8 مهر) سال جاری با حضور 24 دانشجو از 16 کشور آغاز به کار می کند و در روز 16 اکتبر (24 مهر) به فعالیت خود خاتمه می دهد.