فرهاد آییش: منتقدان برای فیلم های کمدی ارزش زیادی قائل نیستند


مجله سی نت:   فرهاد آئیش بابیان اینکه متأسفانه منتقدان برای فیلم های کمدی ارزش زیادی قائل نیستند گفت: زمانی که کارگردانی تصمیم می گیرد ژانر کمدی را نیز امتحان کند، اکثر منتقدان به او حمله می کنند.

فرهاد آئیش بازیگر فیلم سینمایی "پوپک و مش ماشاالله" که با میزان فروش 907 میلیون تومان در شهر تهران تا به حال پرفروش ترین فیلم امسال است، در رابطه با این فیلم و نگاهی که به فیلم های کمدی می شود به خبرنگار سینمای ایران می گوید: متأسفانه در دوره ای که فیلم "پوپک و مش ماشاالله"در حال اکران بود برخوردهای غیرمنصفانه ای با این فیلم از سوی منتقدان صورت گرفت و دلیل آن هم ذهنیتی بود که برخی از منتقدان ما راجع به فیلم های هنری فرزاد موتمن مانند "شبهای روشن" داشتند در واقع این عده، انتظار نداشتند که آقای موتمن فیلم کمدی ارائه بدهند.

آئیش در ادامه توضیح می دهد که فرزاد موتمن این مسأله را انتخاب کرده بود که یک فیلم کمدی ساده بسازد. ساده و در عین حال شریف که دارای دکوپاژ مناسب، ساختار و وفاداری به وحدت فرم بود.

بازیگر فیلم "پوپک و مش ماشاالله" معتقد است برخوردهایی که از جانب برخی منتقدان سینما با این فیلم صورت گرفته، تا حدودی غیر دوستانه بوده است.

آئیش در ادامه صحبتهایش در مورد فیلم های کمدی می گوید: متأسفانه منتقدان ما برای فیلم های کمدی ارزش زیادی قائل نیستند. زمانی که کارگردانی تصمیم می گیرد ژانر کمدی را نیز امتحان کند و فیلم کمدی بسازد اکثر منتقدان به او حمله می کنند و نمی دانند که این حمله در اصل به سمت فیلم کمدی است.

فرهاد آئیش همچنین در مورد این مسأله هم توضیح می دهد که منظور او از کمدی، کمدی نازل و یا آثار مبتذل نیست.

آئیش خاطر نشان می کند: کمدی فرزاد موتمن کمدی نازل نبود. به نظر من باید چنین کارگردانهایی که به کمدی توجه می کنند را تشویق کرد زیرا کشور ما به سینمای کمدی که هجو نباشد احتیاج دارد.

فرهاد آئیش سئوالی نیز در رابطه با فیلمهای پرفروش دارد. وی می گوید: نمی دانم چرا با فیلم هایی که پرفروش هستند برخوردهای غیرمنصفانه ای صورت می پذیرد؟ البته باید این را هم بگویم که برای تمامی فیلم های پرفروش چنین اتفاقی نمی افتد اما در کل فیلمی که موفق و پرفروش می شود، مورد هجوم خیلی از منتقدان واقع می شود و این مسأله برای من جای سئوال دارد.

فرهاد آئیش در پایان با تأکید بر اینکه سینمای ما به فیلم های کمدی احتیاج دارد که صرفا به خاطر گیشه تولید نشده باشند تصریح می کند:مطمئن باشید، کمدی های بعدی آقای موتمن جلا و کیفیت بهتری خواهند داشت.