انسیه شاه‌حسینی: برگزاری مسابقه فیلمنامه نویسی در جشنواره فیلم کودک، گامی رو به جلو است


مجله سی نت:   انسیه شاه‌حسینی گفت: اضافه شدن بخش مسابقه فیلمنامه‌نویسی در جشنواره فیلم کودک، گامی رو به جلو به شمار می رود. در واقع، اگر ما بتوانیم فیلمنامه‌نویسان خوبی پرورش دهیم قطعاً‌ به تولید آثاری کیفی در سینمای کودک کمک خواهیم کرد.

به گزارش سی نت و به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کودک، این کارگردان در خصوص برگزاری جشنواره در استان همدان گفت: برگزاری جشنواره در این استان و بهره گیری از توان مردم ، باعث ایجاد نشاط و انگیزه در میان آن ها می شود که در مجموع اتفاق بسیار خوشایندی است. امیدواریم اکثر جشنواره‌های موضوعی در شهرستان‌ها برگزار شوند.

شاه‌حسینی با اشاره به خلاء موجود در زمینه اکران فیلم‌های کودک و نوجوان و راهکارهای حل این مشکل تصریح کرد: تا زمانی که در حوزه سینمای کودک و نوجوان جریان سازی نشود این ژانر در حد یک ژانر تشریفاتی باقی خواهد ماند.

وی همچنین با تأکید بر بحث آموزش و بهره‌گیری از مسایل نوین آموزشی در فیلم‌های کودک و نوجوان گفت: برخی از فیلم‌ها به صورت موردی به بحث آموزش توجه می کنند. اما چون جریان‌سازی مناسبی صورت نگرفته این موضوع به مرور قطع می‌شود.

شاه‌حسینی تصریح کرد: یکی از بخش‌های جذاب جشنواره کودک در سال‌های گذشته برگزاری نشست‌های تخصصی بود که به اعتقاد من از ساخت دهها فیلم سینمایی نیز مؤثرتر هستند و امیدوارم این موضوع همچنان تداوم پیدا کند.

وی ادامه داد: دنیای کودک با آن چیزی که ما با عنوان سینمای کودک به دنبال آن هستیم فاصله بسیار زیادی دارد و به اعتقاد من باید در وهله اول فیلمسازان ما، دنیای ذهنی کودکان را کشف کنند.