دپاردیو از بینوش متنفر استمجله سی نت:   جرارد دپاردیو، بازیگر سرشناس فرانسوی در اظهاراتی جنجال‌آمیز، ژولیت بینوش را بازیگری بی‌استعداد دانست. به نقل از روزنامه گاردین، جرارد دپاردیو در مصاحبه جدید خود، ژولیت بینوش، بازیگر معروف برنده اسكار را مورد انتقاد سخت قرار داد. وی گفت:

"واقعا نمی‌دانم چرا او طی این سال‌ها مورد احترام بوده است. او هیچ چیزی نیست و استعدادی ندارد." این در حالی است كه ژولیت بینوش یكی از سرشناس‌ترین سینماگران فرانسه است كه در جشنواره‌ امسال فیلم كن برای بازی در فیلم "كپی برابر اصل است" عباس كیارستمی جایزه‌ بهترین بازیگر زن را كسب كرد.
دپاردیو 61 ساله كه در سال 1990 بهترین بازیگر مرد جشنواره كن شناخته شد، معتقد است: "ژولیت بینوش از استاندارد‌هایی كه دیگر بازیگران زن دارند، برخوردار نیست و هیچ جنبه مثبتی ندارد. فانی آردان و ایزابل آجانی بسیار بهتر از او هستند." بسیاری به این عقیده‌اند كه علت اصلی تنفر دپاردیو از بینوش این است كه بینوش موفق به كسب جایزه‌ اسكار شد اما این افتخار در كارنامه‌ سینمایی دپاردیو دیده نمی‌شود. دپاردیو تاكنون در 200 فیلم سینمایی بازی كرده اما تاكنون نقش مقابل بینوش را ایفا نكرده است.

وی در سال 1991 بهترین بازیگر مرد جوایز گلدن گلوب شناخته شد و در سال 1985 جایزه بهترین بازیگر مرد را از جشنواره‌ ونیز گرفت و در سال 1997 شیر طلای افتخاری ونیز را به پاس یك عمر دستاورد سینمایی كسب كرد اما كارنامه سینمایی ژولیت بینوش به نظر سنگین‌تر می‌رسد. وی در سال 2001 با فیلم "شكلات" نامزد جایزه اسكار شد و البته پیش از آن در سال 1997 با فیلم "بیمار انگلیسی" این جایزه را كسب كرده بود. بینوش با این فیلم خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن جشنواره برلین و بهترین بازیگر زن جوایز بافتا را كسب كرد و در سال 1993 دوربین برلیناله را به دست آورد. بینوش كه سه‌بار عنوان بهترین بازیگر زن را از جوایز فیلم اروپا كسب كرده، در سال 1993 بهترین بازیگر زن جشنواره‌ ونیز شد.