چهار فیلم سینمایی جدید چهارشنبه 14 مهر در سینماهای کشور اکران شدند.

از روز چهارشنبه 14 مهرماه فیلم های سینمایی "سن پطرزبورگ"، "ملک سلیمان"، "بعد از ظهرسگی سگی" و "نخودی" در سینماهای تهران و همزمان در شهرستانهای کشورمان به نمایش درآمدند.

سن پطرزبورگ
فیلم سینمایی "سن پطرزبورگ" به کارگردانی بهروز افخمی در گروه سینما آفریقا اکران شده و سینماهای آفریقا، آزادی، پردیس ملت، اریکه ایرانیان، پردیس زندگی، ایران، صحرا، فلسطین، پردیس تماشا، پایتخت، موزه سینما، مرکزی، کارون، گلریز، جی، حافظ، پیوند، ناهید، ماندانا، فرهنگسرای نیاوران، جان، ایرانیان و ققنوس نمایش دهنده این فیلم هستند.

"سن پطرزبورگ" یک کمدی پرحادثه درباره رفاقت، عشق و بلوف است که در آن امین حیایی، محسن تنابنده، بهاره رهنما، اندیشه فولادوند، امید روحانی، پیمان قاسم خانی، شیلا خداداد، ماه چهره خلیلی، سروش صحت، سیامک انصاری و...به ایقای نقش پرداخته اند. فیلمنامه این فیلم توسط پیمان قاسم خانی و محراب قاسم خانی نوشته شده است.

ملک سلیمان
"ملک سلیمان(ع)" ساخته شهریار بحرانی، فیلمی است که زیر نظر سینمای سرگروه استقلال به نمایش درآمده و سینماهای استقلال، پردیس سینمایی آزادی، ملت، زندگی، اریکه ایرانیان، فرهنگ، بهمن، ماندانا، مرکزی، فلسطین، سپیده، ایران، شاهد، جوان، بهاران، تماشا، شکوفه و ناهید این فیلم سینمایی را اکران کرده اند.

"ملک سلیمان(ع)" داستان زندگی حضرت سلیمان(ع)، پیامبر بزرگ الهی است که از تکنولوژی نوینی در ساخت بهره برده است. در فیلم "ملک سلیمان(ع)" بازیگرانی چون: امین زندگانی، محمود پاک نیت، الهام حمیدی، مهدی فقیه، علیرضا کمال نژاد و حسین محجوب حضور دارند.

بعدازظهر سگی سگی
"بعدازظهر سگی سگی" ساخته مصطفی کیایی فیلمی است که در گروه آزاد به نمایش درآمده است. این فیلم داستان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک است که در صنعت خودروسازی طرح هایی را ارائه کرده اما کسی به او بها نمی دهد. او برای اینکه حرف خود را به گوش مسئولان برساند راهی را طی می کند که منجر به گروگانگیری می شود.

در "بعدازظهرسگی سگی" بازیگرانی چون: رضا عطاران، مجید صالحی، بهاره رهنما، علی صادقی، سعید آقاخانی، مهران رجبی، فرناز رهنما، امیر نوری، مرتضی ضرابی، محسن کیایی و... به ایفای نقش پرداخته اند.

نخودی
"نخودی" ساخته جلال فاطمی، فیلمی در ژانر کودک است که در گروه آزاد به نمایش درآمده است. این فیلم داستان یک کارگردان تئاترعروسکی به نام سینا بزرگی است که مدتها در رقابت با هجوم فیلم های خارجی و بازیهای کامپیوتری، امکانی برای عرضه درست کارهایش به کودکان نمی یابد. سینا پس از دیدار با فال فروشی، راهی سفری به سرزمین قصه ها می شود و درآنجا نخودی افسانه ای را ملاقات می کند. در "نخودی" بازیگرانی چون: صابرابر، مرضیه برومند، رعنا آزادی ور، علیرضا خمسه، مسعود کرامتی و... حضور دارند.

لازم به ذکر است نمایش فیلم "شکلات داغ" به کارگردانی حامد کلاهداری و با بازی حامد کمیلی، فریبرز عرب نیا، علیرضا خمسه، نیکی کریمی، داریوش ارجمند و ... که اکران آن از هفته گذشته آغاز شده زیر نظر سینمای سرگروه عصرجدید همچنان ادامه دارد.