lمجله سی نت:   مجری طرح پروژه سینمایی "یه حبه قند" ساخته سید رضا میرکریمی از پایان فیلمبرداری این فیلم در تهران خبر داد و اعلام کرد در صورت رفع مشکلات مالی چند سکانس باقی مانده هم در میبد یزد فیلمبرداری می‌شود.

محمدرضا منصوری در این ارتباط گفت: فیلمبرداری این فیلم ظهر امروز در لوکیشن اصلی کار در منطقه شهران به پایان رسید. امیدوارم پس از برطرف شدن مشکلات مالی بتوانیم طی هفته های آینده چند سکانس باقی مانده "یه حبه قند" را در شهرستان میبد فیلمبرداری کنیم.

وی درباره مراحل فنی افزود: تدوین فیلم توسط حسن حسندوست انجام می شود و محمدرضا علیقلی به طور همزمان کار ساخت موسیقی را دنبال می‌کند.

رضا کیانیان، پریوش نظریه، نگار جواهریان، نگار عابدی، اصغر همت، هدایت هاشمی، شمسی فضل‌الهی، ریما رامین‌فر، پونه عبدالکریم‌زاده، امیرحسین آرمان و با حضور سعید پورصمیمی، سهیلا رضوی در "یک حبه قند" بازی می‌کنند.

فیلمنامه "یک حبه قند" توسط محمدرضا گوهری براساس طرحی از رضا میرکریمی و شادمهر راستین نوشته شده است. در خلاصه داستان آن آمده است: سکوت خانه باغ قدیمی و سرسبز با ورود مهمانانی در هم می‌شکند. چهار دختر این خانه همراه همسر و فرزندانشان برای عروسی خواهر کوچکترشان پسندیده به یاری مادر شتافتند. این اقامت برای خواهران و باجناق‌ها شاید دردسر باشد ولی برای بچه‌ها یک آرزوی بزرگ است تا این که ...

عوامل تولید این فیلم عبارتند از:
مدیر فیلمبرداری: حمید خضوعی‌ابیانه
مدیر طراحی: محسن شاه‌ابراهیمی
طراح چهره‌پردازی: عبدالله اسکندری
صدابردار: بهمن اردلان
برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان: محسن قرایی
مشاور انتخاب بازیگر: افشین هاشمی
عکاس: علی نیک‌رفتار
تهیه‌کننده: رضا میرکریمی، محصول حوزه هنری