پیروزی ژاپن 10 نفره در مقابل قطر-ژاپن3  2 قطر

تیم فوتبال ژاپن با برتری مقابل قطر به مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های 2011 آسیا راه یافت.

در اولین بازی مرحله یك چهارم نهایی رقابت‌های جام‌ملت‌های 2011 آسیا از ساعت 16:55 امروز تیم‌های قطر و ژاپن در ورزشگاه الغرافه برابر هم به میدان رفتند كه در پایان ژاپن با برتری 3 بر 2 به عنوان نخستین تیم به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت.
سباستین سوریا در دقیقه 13 قطر را از حریف خود پیش انداخت، اما در ادامه كاگاوا در یك كار تیمی تك گل خورده را در دقیقه 28 جبران كرد تا 2 تیم با تساوی نیمه اول را به پایان برسانند.
با شروع نیمه دوم، حمله قطری‌ها ادامه پیدا كرد تا اینكه فابیو سزار در دقیقه 63 و یك دقیقه پس از اخراج یوشیدا ژاپنی با یك ضربه ایستگاهی قطر را 2 بر یك پیش انداخت.
7 دقیقه از گل دوم قطری‌ها نگذشته بود كه شینجی كاگاوا در دقیقه 70 گل دوم خود و ژاپن را به ثمر رساند تا كار به تساوی كشیده شود.
در دقیقه 89 بود ژاپنی‌ها با حملات پیاپی خود موفق شدند توسط اینوها گل سوم و برتری را به ثمر رسانده تا میزبان وداع تلخی را با جام پانزدهم داشته باشد.
قضاوت این دیدار بر عهده صالح سوبخیدین مالزیایی بود. وی در دقیقه 62 یوشیدا ژاپنی را با نشان دادن كارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد.

تیم فوتبال ژاپن در مرحله نیمه‌نهایی باید با برنده دیدار ایران و كره‌جنوبی كه فردا ساعت 19:55به مصاف هم می‌روند، بازی كند.