10 عکس خبری علمی برتر سال 2010

1- کروکودیل در مقابل فیل: این تصویر مربوط به یکی از گزارشات تصویری پربازدید سال 2010 بود. در این تصویر، یک کروکودیل رودخانه نیل به دو فیل آفریقایی که درحال عبور از کنار رودخانه هستند حمله ور می شود. این تصاویر ویژه را یک توریست سوئیسی به نام "مارتین نایفلر" درحالی که از پارک ملی "لوانگوای جنوبی" در زامبیا دیدن می کرد گرفته است.

10 عکس خبری علمی برتر سال 2010

2- پرورشگاه گونه های جدید: این قورباغه بسیار کوچک در میان بیش از 200 گونه جدیدی است که در جنگلهای پاپوئای گینه نو کشف شدند. نتایج این کشفیات اکتبر سال 2010 منتشر شد.

10 عکس خبری علمی برتر سال2010

3- ساکنان عجیب دریاهای گریلند: در ماه آوریل 38 گونه ماهی در اقیانوس منجمد شمالی واقع در دریاچه گریلند کشف شدند. این تحقیق توسط موزه تاریخ طبیعی دانمارک انجام شد.

10 عکس خبری علمی برتر سال2010

4- گودالها و حفره های دنیا: گودالها و حفره هایی در سال 2010 دهن باز کردند به گودال گواتمالا سیتی محدود نشدند. به طوریکه در این تصویر "گودال آبی" واقع در دریای کارائیب به چشم می خورد.

10 عکس خبری علمی برتر سال

5- ماهی دستدار: این ماهی که در ماه "می" گذشته به عنوان یک گونه جدید در استرالیا کشف شد نه تنها دارای دست است بلکه دارای پاهایی است که شبیه به کفش غواصی هستند. این ماهی بیش از شنا کردن قادر است با کفشهای غواصی خود در بستر اقیانوس راه برود. این ماهی دست دار صورتی رنگ دارای فاکتورهای قابل بررسی بسیاری است که از آن جمله می توان به تعداد مهره ها و باله هایی که شبیه به دست و پا هستند، رنگ ویژه، فلس، ستون مهره و اندازه بدن بسیار مناسب اشاره کرد.

10 عکس خبری علمی برتر سال2010
 

6- سرشماری دریاها: موجودی که در این تصویر به چشم می خورد "آقای قطره" نام دارد. این ماهی در مدت سرشماری "حیات دریایی" در نیوزلند کشف شد. "حیات دریایی" یک سرشماری جهانی برای گونه های دریایی است که گزارش آن در ماه اکتبر منتشر شد. در این سرشماری، صدها گونه جدید ناشناخته برای علم شناسایی شدند.

10 عکس خبری علمی برتر سال2010

7- گودالها و حفره های دنیا: گودالها و حفره هایی در سال 2010 دهن باز کردند به گودال گواتمالا سیتی محدود نشدند. به طوریکه در این تصویر "گودال آبی" واقع در دریای کارائیب به چشم می خورد.

10 عکس خبری علمی برتر سال 2010

8- لکه نفتی و پیامدهایش: در این تصویر، خسارات وارد آمده به سبب لکه نفتی خلیج مکزیک در آوریل 2010 را نشان می دهد.

10 عکس خبری علمی برتر سال

9- گودال عظیم در گواتمالا سیتی: در ماه ژوئن در "گواتمالا سیتی"، پایتخت کشور گواتمالا یک گودال بسیار عظیم به قطر 15 باز شد و یک ساختمان سه طبقه را به طور کامل بلعید. اعتقاد بر این است که این پدیده عجیب از نشست طبیعی زمین و فروپاشی سیستم فاضلاب شهری ایجاد شده است.

10 عکس خبری علمی برتر سال2010

10- لامپهای آتشفشانی در ایسلند: فوران آتشفشان ایسلند در ماه آوریل در بهار 2010 به موضوعی خبرساز تبدیل شده بود به ویژه آنکه توده های خاکسترهای این آتشفشان در یک مدت طولانی موجب لغو پروازهای اروپا شدند. اما همانطور که این تصویر بسیار دیدنی نشان می دهد، این آتشفشان توانسته است از دیدگاه بصری نیز پدیده های بسیار شگفت انگیزی نیز را به نمایش گذارد.